22.09.2022
Aktualizacja: 
30.11.2023
Spis treści

Ninja istnieje od co najmniej XIV wieku. Kim właściwie jest? Prawdziwy Ninja (Shinobi) to nie ktoś, kto tylko nosi czarny strój i sieka wszystko na kawałki. Bycie Ninja to niezwykle ciężka praca. Ninja byli czasem zatrudniani jako wyspecjalizowani wojownicy.

Jednak były czynności, których samuraj nie wykonałby nigdy, ponieważ były zakazane w kodeksie samurajów Bushido. Pomimo upływu czasu zasady i techniki Ninja pozostają bezcenne dla każdego.

 

Milczenie jest złotem

Twoim pierwszym obowiązkiem jest nauczyć się i ćwiczyć ninjutsu w tajemnicy i prywatnie. Decyzja o życiu według dyscypliny ninjutsu nie jest i nie powinna być upubliczniana.

  

Dowiedź się więcej o historii Ninja

Większość Ninja byli niezależnymi najemnikami, którzy wykorzystali swoje umiejętności, by wspierać swoje rodziny. Niektórzy Ninja byli jednak zatrudnieni przez lordów i urzędników państwowych. A niektórzy pracowali wyłącznie dla własnego klanu. 

 

Ucz się, sztuki walki

Nauka sztuki walki będzie konieczna na tym etapie. Ninjas zazwyczaj unikają otwartej walki, czasami jednak jest to konieczne.

 

Bądź niewidzialny

Niezależnie od tego, gdzie jesteś, wiedz, jak wyjść z trudnej sytuacji tak szybko i niewidzialnie jak to możliwe. Jest to bardzo ważna umiejętność dla Ninja, zwłaszcza podczas wykonywania misji. Historycznie, świece dymne i petardy były używane do tworzenia dywersji.

 

Ty będziesz musiał wymyślić bardziej subtelne techniki, takie jak niespodziewane rozpoczęcie walki lub wyłączenie światła. Kiedy wchodzisz do pokoju, zawsze miej świadomość każdego możliwego wyjścia i miej plan awaryjny gdyby zostały zablokowane.

  

Pracuj nad samokontrolą

Prawdziwy Ninja jest mistrzem swojego otoczenia, co w konsekwencji wymaga kontroli nad własnym ciałem. Aby opanować siebie, naucz się: 

 

 • odciąć emocje od podejmowanych decyzji, 

 • zaangażować się w racjonalne i logiczne myślenie

 • bez względu na sytuację, 

 • podejmować taktyczne decyzje.

Podobne wpisy

Wygraj kwiatki na Dzień Matki

Ogłaszamy konkurs kreatywny "Wygraj kwiatki na Dzień Matki".

Proste zadanie, wspaniałe nagrody.

  Zobacz

  Strażak Sam – bajka, którą pokochały dzieci!

  Odważny i rezolutny Strażak Sam podbił serca dzieci na całym świecie! Inspiruje do wymyślania niesamowitych przygód i pomagania innym. Pełne akcji odcinki serialu animowanego uczą dzieci o przyjaźni, wartości pomagania i wielu innych pozytywnych postaw. Przygody Strażaka Sama śledzą setki tysięcy dzieci na całym świecie, a nieustraszony bohater jest idolem wielu małych chłopców i dziewczynek.

  Zobacz

  Prezent na Baby Shower - 10 niezawodnych pomysłów

  Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, które zmienia życie świeżo upieczonych rodziców o 180 stopni. Pojawienie się nowego członka rodziny to nieopisana radość, ale też cała masa przygotowań, zwłaszcza przed samym terminem porodu. W tym pełnym zamieszania i wyczekiwania czasie, momentem wytchnienia i celebrowania stało się Baby Shower. 

  Zobacz