14.03.2024
Aktualizacja: 
16.04.2024
Spis treści

Odważny i rezolutny Strażak Sam podbił serca dzieci na całym świecie! Inspiruje do wymyślania niesamowitych przygód i pomagania innym. Pełne akcji odcinki serialu animowanego uczą dzieci o przyjaźni, wartości pomagania i wielu innych pozytywnych postaw. Przygody Strażaka Sama śledzą setki tysięcy dzieci na całym świecie, a nieustraszony bohater jest idolem wielu małych chłopców i dziewczynek.

Strażak to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych zawodów, wskazywanych przez dzieci. Wielu chłopców (i dziewczynek!) marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem. To wciąż podziwiany zawód, który inspiruje dzieci do bohaterskich czynów i pomagania innym. Badania pokazują, że zawód strażaka jest jednym z najbardziej upragnionym przez dzieci – aż do 20% chłopców deklaruje, że chce zostać w przyszłości strażakiem! Wciągająca bajka Strażak Sam jest więc strzałem w dziesiątkę!

 

O czym jest bajka Strażak Sam?

Strażak Sam to brytyjski serial animowany dla dzieci. Od 1987 roku dzieci mogą śledzić przygody tytułowego Sama, który mierzy się z różnymi wyzwaniami, zawsze wychodząc z nich zwycięsko! Bajka opowiada o przygodach tytułowego Strażaka Sama, a właściwie Samuela Peytona, który mieszka w miasteczku Pontypandy (jest to połączenie Pontypridd i Tonypandy, czyli dwóch walijskich miast). W miasteczku Sama jest spokojnie, ale czasami zdarzają się kłopoty!

 

Sam jest wesołym strażakiem, który zawsze chętnie pomaga swoim przyjaciołom. W Pontypandy wiele się dzieje. Od drobnych problemów, takich jak kotek na drzewie, po większe, takie jak oczywiście pożary. Sama wspierają oddani przyjaciele, a dzięki współpracy i odwadze zawsze wspólnie dają radę przeciwnościom! Strażak Sam jest znany ze swojego oddania i miłości do swojej ekscytującej, ale wymagającej pracy.

 

Serial animowany dla dzieci pełen barwnych bohaterów

Strażakowi Samowi towarzyszą przyjaciele oraz rodzina. Miasteczko tętni życiem, a wypełniają je naprawdę barwne postacie! Dzieci bardzo sympatyzują z ciekawie stworzonymi bohaterami bajki, którzy zawsze są gotowi, by wywołać na ich twarzach uśmiech! Wśród bohaterów znajdziemy Elvisa Cridlingtona, kolegę z pracy Sama, nieustraszoną Penny Morris, koleżankę z remizy czy komendanta straży pożarnej Bazylego Steele’a.

 

 Simba Strażak Sam Pojazd Phoenix z figurką i koniem

 

Miasteczko z bajki Strażak Sam wypełnione jest barwnymi postaciami, które dzieciaki kochają za ich ciekawy charakter i zabawne dialogi. Mieszkańcy Pontypandy to między innymi:

 • Siostrzeniec i siostrzenica Strażaka Sama: James oraz Sara – rezolutne dzieciaki, pomagające swojemu wujkowi.
 • Dylis Price, czyli wesoła właścicielka sklepu, mama psotnego chłopca Normana.
 • Bella Lasagne – prowadzi kawiarnię i ma uroczą kotkę Różę.
 • Przesympatyczne zwierzaki, takie jak baranek Wełniaczek czy pies strażacki Radar.

 

Ciekawa bajka z pozytywnym przesłaniem dla dzieci

Rodzice na całym świecie doceniają bajkę Strażak Sam za jej fantastyczny przekaz dla dzieci. Strażak Sam inspiruje dzieci do wymyślania fantastycznych przygód, które niejednokrotnie są bardzo niebezpieczne, to zawsze mają szczęśliwe zakończenie! Mnogość barwnych postaci przypada dzieciom do gustu, a ekscytujące przygody wciągają na całego.

 

Simba Pojazd Strażak Sam Żuraw poszukiwawczy i ratowniczy 50cm

 

Strażak Sam walczy nie tylko z pożarami, ale i innymi różnymi kłopotami, pomagając i współpracując z przyjaciółmi. Bajka uczy dzieci wartości empatii, właściwych postaw i jak ważne jest pomaganie innym. Strażak sam znany jest z pomagania i odwagi. Każdy odcinek jest o czymś innym, a sytuacje dotyczą codziennych czynności, dzięki czemu dzieci mogą się uczyć o bezpieczeństwie, kibicując bohaterom! To także świetny sposób, by łatwo poznać podstawy pracy strażaków!

 

Dlaczego maluchy tak bardzo kochają Strażaka Sama?

Strażak Sam to niewątpliwie hit wśród małych dzieci. Urwisy nie mogą oderwać się od ekranów, śledząc nowe przygody swojego ulubionego strażaka. Już pierwsza wersja tego serialu animowanego od 1987 roku podbiła serca maluchów na całym świecie. Chociaż najnowsze odcinki mają zupełnie inną, bardziej nowoczesną animację, nie zmienił się nastrój serialu i te same wesołe przygody Strażaka Sama.

 

 

Skąd wziął się fenomen tej fantastycznej bajki dla dzieci? Strażak Sam to wciągająca animacja, pełna ekscytujących akcji. Zabawne dialogi i barwne postaci sprawiają, że widzowie na pewno się nie nudzą. Bajka Strażak Sam wypełniona jest także fantastycznymi pojazdami, nie tylko strażackimi: helikopterami, łódkami, samochodami i wieloma więcej! Mali kierowcy zafascynowani pojazdami na pewno zechcą mieć swój ulubiony w formie zabawki. Oglądanie przygód Sama to także fantastyczna inspiracja do marzenia o byciu strażakiem!

 

Zaproś Sama do domu – zabawki z serii Strażak Sam

Zafascynowane przygodami Strażaka Sama dzieci na pewno będą chciały odtworzyć ulubione sceny z serialu i wcielić się w ukochanych bohaterów. Z pomocą przychodzą barwne i ciekawe zestawy zabawek z serii Strażak Sam, z którymi dzieci na pewno puszczą wodze wyobraźni!

 

Szukasz zabawki Strażak Sam? Wśród najlepszych zestawów, wysokiej jakości zabawek inspirowanych tą bajką dla dzieci są między innymi:

 

Wszystkie zabawki z serii Strażak Sam rozwijają kreatywność, pomagają wzmacniać wyobraźnię i zdolności społeczne. Dzieci opowiedzą własne historie z bohaterami bajki w rolach głównych lub odtworzą ulubione sceny z serialu. Zabawki Strażak Sam to figurki, pojazdy i wiele więcej do kreatywnej zabawy. Produkty od Simba to wykonane z najwyższą starannością zabawki dla małych strażaków, które na pewno przypadną dzieciom do gustu!

Podobne wpisy

Wygraj kwiatki na Dzień Matki

Ogłaszamy konkurs kreatywny "Wygraj kwiatki na Dzień Matki".

Proste zadanie, wspaniałe nagrody.

  Zobacz

  Prezent na Baby Shower - 10 niezawodnych pomysłów

  Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, które zmienia życie świeżo upieczonych rodziców o 180 stopni. Pojawienie się nowego członka rodziny to nieopisana radość, ale też cała masa przygotowań, zwłaszcza przed samym terminem porodu. W tym pełnym zamieszania i wyczekiwania czasie, momentem wytchnienia i celebrowania stało się Baby Shower. 

  Zobacz

  Proste ozdoby świąteczne do zrobienia z dzieckiem

  Boże Narodzenie to magiczny czas, którym chcemy cieszyć się jak najdłużej! Co jednak, kiedy śniegu brak, a grudniowa aura nie nastraja do świętowania? Nic straconego! Świąteczny klimat możesz stworzyć samodzielnie, przemieniając swój dom za pomocą prostych ozdób świątecznych DIY w przytulną przestrzeń pełną magii!

  Zobacz