16.08.2023
Aktualizacja: 
04.12.2023
Spis treści

Ostatnie dni sierpnia nieubłaganie przypominają dzieciom o zbliżającym się początku roku szkolnego. Beztroska wakacji bezpowrotnie minie, a dzieci znów zasiądą w szkolnych ławach. Koniec sierpnia to także czas, kiedy trzeba zastanowić się nad kupnem najlepszej wyprawki dla dziecka do szkoły i przedszkola. Te zakupy często są nie lada wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i dla uczniów.

By ułatwić uczniom oraz opiekunom powrót do szkoły, proponujemy kilka uniwersalnych pomysłów, które na pewno sprawdzą się w szkole i przedszkolu. Powrót do szkoły 2023 może być przyjemnością, jeśli wspólnie z dziećmi przygotujemy odpowiednie przybory.

 

Jak wybrać wyprawkę dla ucznia?

W zależności, w jakim wieku są nasze dzieci, wyprawka dla uczniów będzie się trochę różnić. Co innego potrzebuje przedszkolak, a co innego uczeń liceum. Mimo wszystko każdemu uczniowi lub uczennicy przyda się kilka podstawowych przedmiotów niezależnie od stopnia edukacji. By wyprawka do szkoły dobrze służyła dzieciom, warto przemyśleć jej zakup i dobrać przedmioty wysokiej jakości.

 

Jaka jest uniwersalna wyprawka dla każdego ucznia? Decydując się na wyprawkę dla dziecka, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

 • Wyprawkę dla dziecka dobieramy oczywiście do wieku i potrzeb naszej pociechy. Wiele szkół oferuje listę potrzebnych rzeczy do skompletowania i warto skorzystać z niej, kupując wyprawkę. Podstawowym elementem są oczywiście podręczniki, ale oprócz nich trzeba dobrać kilka innych rzeczy szkolnych.

 • Warto zastanowić się, ile zeszytów będziemy potrzebować oraz jakie przedmioty czekają nasze dziecko. Czy będą to zajęcia plastyczne? A może to już czas fizyki i matematyki? Pod tym kątem trzeba dobrać odpowiednie artykuły i zestawy plastyczne.

 • Wybierajmy produkty lepszej jakości. Może są trochę droższe niż ich budżetowe odpowiedniki, ale często służą dłużej i lepiej podczas nauki. Wybierając akcesoria dobrej jakości, mamy pewność, że nie będziemy musieli dokupywać ich znów, gdy szybko się zepsują.

 • Warto sprawdzić również, czy jakiś przedmiotów nie mamy już w domu. Może zostały jakieś czyste zeszyty pochowane w pokoju? Lub stary tornister jeszcze się przyda.

 

Tornister/plecak – podstawa wyprawki

Kim byłby uczeń bez swojego tornistra? Plecak do szkoły to oczywista podstawa każdej wyprawki dziecka. Niezależnie, czy maluch idzie do przedszkola czy dziecko rozpoczyna liceum lub technikum. Dla młodszego dziecka warto zdecydować się na mniejszy tornister, by mogło schować drugie śniadanie. Starsi uczniowie potrzebują dużego tornistra. Jeśli podręczniki są duże, warto zainwestować w tornister z utwardzaną ścianką tylną. Warto również, by tornister miał regulowane elementy, by móc dopasować go do komfortu użytkowania.

 

Effiki Plecak Effik z Balonem

Piórnik

Kolejnym ważnym elementem wyprawki dla ucznia jest oczywiście piórnik. W nim znajdują się najważniejsze przybory szkolne. Piórnik zawsze wydaje się za mały, by pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Młodsi uczniowie będą potrzebować przyborów na zajęcia plastyczne, starsi na pewno schowają do piórnika ekierkę czy linijkę na lekcję matematyki.

 

Co schować do piórnika?

 • Jeśli boimy się, że czegoś może zabraknąć dziecku w szkole, możemy zastanowić się nad kupnem piórnika z wyprawką. W takim wypadku wszystkie przybory są dopasowane do wielkości piórnika i łatwo je schować.

 • Przybory szkolne. W piórniku na pewno powinny się znaleźć długopisy, kredki, ołówki, gumki do mazania, temperówka, linijka, ekierka, cyrkiel, klej.

 • Dobrym sposobem na naukę jest również chowanie do piórnika fiszek, małych karteczek z informacjami, by uczyć się lub niczego nie zapomnieć.

Effiki Piórnik Effik w Wyscigówce

Szeroki wybór różnego rodzaju piórników pozwala dopasować funkcjonalność do potrzeb dziecka. Młodsi uczniowie z pewnością lepiej odnajdą się w piórnikach z przegródkami, które pozwolą na łatwe utrzymanie porządku wśród przyborów szkolnych. Później możemy się zdecydować na kupno piórnika z jedną przegródką.

 

Zeszyty szkolne

Obowiązkowym akcesorium w szkole są oczywiście zeszyty. W nich uczniowie zapisują notatki z lekcji i robią zadania domowe. Zeszyty również muszą zaleźć się w wyprawce szkolnej. Kupując zeszyty szkolne, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy: wzór na ich kartkach, twardość okładki, wygląd okładki oraz dodatkowe ulepszenia. Wiele z zeszytów posiada kartki z możliwością wpisania swojego imienia, nazwy przedmiotów czy dodatkowe strony z tabliczką mnożenia lub alfabetem.

 

Stnux Zeszyt w kratkę Notatnik Squishy Kosmos 80 kartek

 

Artykuły piśmiennicze

Nieodłącznym elementem wyprawki są również artykuły piśmiennicze. Wśród nich powinny znaleźć się przybory do pisania notatek – długopis lub pióro. Przydatny będzie również ołówek, najlepiej HB. Wśród artykułów szkolnych nie może zabraknąć flamastrów oraz kredek. Kredki przydadzą się podczas kolorowania, a flamastry pomogą przy zakreślaniu wyrazów i ważniejszych pojęć.

 

Goliath Kredki świecowe Baby grube 24 sztuki Crayola

 

Pojemnik na drugie śniadanie

Przebywanie w szkole to nie tylko nauka. Podczas przerw uczniowie mają okazję do zjedzenia posiłku. Warto więc wyposażyć dziecko w funkcjonalny pojemnik na drugie śniadanie, w którym uczeń będzie mógł wziąć kanapki lub jakiś inny posiłek. Pojemnik powinien być wygodny i z łatwością mieścić się do plecaka, dlatego warto wybrać taki, który przypadnie dzieciom do gustu. Wśród szerokiej ofercie pojemników na jedzenie znajdują się również takie, które utrzymują ciepły posiłek lub nawet mogą być pojemnikiem na zupę.

 

Bidon na picie

W parze z pojemnikiem na drugie śniadanie musi iść również bidon na picie. Nawodnienie jest szalenie ważne, również w szkole. Rodzice chcą być pewni, że ich pociecha ma pod ręką picie podczas pobytu w szkole. Do szkoły warto zabrać bidon, który można zamknąć. Dzieciom na pewno spodobają się bidony z rurką, którą można schować.

 

Skip Hop Bidon Zoo Pszczoła PP

 

Zestawy plastyczne i edukacyjne

Pomocne w nauce będą również ciekawe zestawy plastyczne i naukowe. Pomoce edukacyjne, takie jak tablice magnetyczne, mikroskopy, teleskopy i wiele innych zachęci maluchy do nauki i będzie fantastycznym prezentem dla osłodzenie początku roku szkolnego. Wśród zestawów plastycznych znajdują się farby plakatowe, plastelina, modelina i wiele innych przydatnych na zajęciach plastycznych.

 

Może smartwatch dla ucznia?

Ciekawym prezentem dla dziecka na początek roku szkolnego w ramach wyprawki do szkoły będzie smartwatch. Smartwatche dla dzieci (np. marki Garett) mają wiele przydatnych funkcji, które docenią rodzice podczas roku szkolnego.

 

Smartwatch dla ucznia to między innymi:

 • Ciągły kontakt z dzieckiem.
 • Możliwość kontrolowania, gdzie jest smartwatch.
 • Wysyłanie wiadomości głosowych.
 • Walory edukacyjne.

 

Garett Electronics Smartwatch Kids Creative 4G czarny

 

W początek roku pewnym krokiem!

Dobra wyprawka do szkoły do podstawa. Piękne przybory szkolne i nowy plecak pozwolą dzieciom wejść w nowy rok szkolny z nową energią i nabrać zapału do nauki. Wiele różnych produktów pozwoli dobrać akcesoria do szkoły do gustu dzieci i sprawić, że nauka będzie przyjemna. Sprawdź naszą ofertę i skompletuj wyprawkę na nowy rok szkolny.

 

 

Podobne wpisy

Jak wyposażyć pokój niemowlaka? Nasze propozycje

Kiedy na świecie ma się pojawić maluszek, rodzice dokładają wszelkich starań, by przywitać go jak najlepiej. W tym okresie rodzice zaopatrują się w wyprawkę dla niemowlaka, czyli najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych miesiącach życia dziecka. Nieodłącznym elementem jest także planowanie wyposażenia pokoju przygotowanego dla niemowlaka.

Zobacz

Poradnik prezentowy – jakie prezenty na święta dla dzieci?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie – pora kompletować prezenty. To czas, w którym możemy uszczęśliwić najbliższych, dając im trafione prezenty. Podarunki są okazją, by pokazać ukochanym osobom, że darzymy ich sympatią. Obdarowywanie uszczęśliwia zarówno obdarowywanego, jak i tego, który prezent wręcza.

Zobacz

Proste ozdoby świąteczne do zrobienia z dzieckiem

Boże Narodzenie to magiczny czas, którym chcemy cieszyć się jak najdłużej! Co jednak, kiedy śniegu brak, a grudniowa aura nie nastraja do świętowania? Nic straconego! Świąteczny klimat możesz stworzyć samodzielnie, przemieniając swój dom za pomocą prostych ozdób świątecznych DIY w przytulną przestrzeń pełną magii!

Zobacz