06.09.2022
Aktualizacja: 
30.11.2023
Spis treści

Wiele osób ma gdzieś w domu rodziców pudełko wypełnione starymi zabawkami i skarbami, które mają sporą wartość nostalgiczną. Ale niektóre zabawki, które nie ujrzały światła dziennego od dziesięcioleci, mogą mieć również sporą wartość pieniężną.

Angielska organizacja ToyZone wgryzła się w świat LEGO, aby dowiedzieć się, ile kosztują stare zestawy klocków. Okazało się że, możesz dostać ponad 10 000 USD za jeden z zestawów LEGO, które leżą na dnie nostalgicznego pudła z dzieciństwa.

  
Aby dokładnie określić wartość zabytkowych zestawów LEGO, ToyZone zebrało ceny detaliczne i aktualne dane dotyczące wartości ponad 13 700 zestawów LEGO. Pomogły w tym liczby z witryny BrickEconomy.com. Naukowcy byli w stanie obliczyć wzrost cen dla każdego zestawu.

  

Najcenniejsze zestawy LEGO

 
Zespół odkrył, że najcenniejszym zestawem LEGO jest „Space Command Center”. W 1979 roku sprzedano go za 24,99 USD. Teraz jest wart około 10 400 USD.

 
Na drugim miejscu jest LEGO "Castle" z 1978 roku, które wycenione zostało na 6300 USD.

 

Niektóre zabawki LEGO, choć nie najdroższe, cieszą się ogromnym uznaniem od czasu ich debiutu. Figurka "Mr. Gold” z 2013 roku, pierwotnie sprzedawana za jedyne 4,99 USD, teraz warta jest ponad 4600 USD.

  

Ile warte są twoje zestawy LEGO? 

 
Oczywiście największy wzrost wartości Twoich zestawów LEGO będzie zależał od ich stanu i kompletu wszystkich elementów. Oryginalne pudełko też wpływa na cenę.

 

Każdy może sprawdzić, czy jego stare zestawy LEGO zyskały na wartości. Przechodząc do interaktywnej tabeli LEGO na witrynie TheToyZone. Można tam wyszukiwać tematycznie lub przewijać zestawy LEGO, które mają dzisiaj największą wartość.

 

Twoje klocki LEGO mogą mieć dużą wartość sentymentalną. Ale warto wiedzieć, czy mają również dodatkową wartość pieniężną.

 

LEGO Space Command Center

Źródła:

https://www.lego.com/

https://thetoyzone.com/the-most-valuable-lego-sets

Foto:

www.brickset.com

Podobne wpisy

Strażak Sam – bajka, którą pokochały dzieci!

Odważny i rezolutny Strażak Sam podbił serca dzieci na całym świecie! Inspiruje do wymyślania niesamowitych przygód i pomagania innym. Pełne akcji odcinki serialu animowanego uczą dzieci o przyjaźni, wartości pomagania i wielu innych pozytywnych postaw. Przygody Strażaka Sama śledzą setki tysięcy dzieci na całym świecie, a nieustraszony bohater jest idolem wielu małych chłopców i dziewczynek.

Zobacz

Prezent na Baby Shower - 10 niezawodnych pomysłów

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, które zmienia życie świeżo upieczonych rodziców o 180 stopni. Pojawienie się nowego członka rodziny to nieopisana radość, ale też cała masa przygotowań, zwłaszcza przed samym terminem porodu. W tym pełnym zamieszania i wyczekiwania czasie, momentem wytchnienia i celebrowania stało się Baby Shower. 

Zobacz

Proste ozdoby świąteczne do zrobienia z dzieckiem

Boże Narodzenie to magiczny czas, którym chcemy cieszyć się jak najdłużej! Co jednak, kiedy śniegu brak, a grudniowa aura nie nastraja do świętowania? Nic straconego! Świąteczny klimat możesz stworzyć samodzielnie, przemieniając swój dom za pomocą prostych ozdób świątecznych DIY w przytulną przestrzeń pełną magii!

Zobacz